Neden OXO ?


 
Neden yemek hazırlamak için kullanılan aletler hep ellerimizi acıttır? Kullanımı kolay el aletleri yapmak bu kadar zor mu?
OXO’nun kurucusu Sam Farber  romatizması olan eşi Betsey’nin mutfakta yaşadığı zorlukları tanık olunca bu soruları kendine sormaktan alıkoyamadı. Hem eşinin ve hem diğer insanların hayatları kolaylaştırmak ve mutfakta geçirilen zamanı zevkli hale getirmek adına gösterdiği çabaları bugün Amerikanın mutfak el aletlerinde lider konumunda olan OXO’nun temellerini attı.  Sam ilk olarak Smart Design firması ile ortak çalışma içine girdi. Ünlü gerontolog (yaşlılık hastalık uzmanı) Patricia Moore katılımı ile farklı tüketici grupları, şefler ve perakendeciler üzerinde yapılan araştırmalar bireylerin birbirinde farklı ihtiyaçları tespit etmekte için son derece faydalı sonuçlar verdi.
Yüzlerce model ve tasarım çalışmalası sonucu ilk 15 parçadan oluşan  OXO ürün grubu titiz üretim çalışmaları ardından 1990 yıllında Amerika pazarına tanıtıldı. Ergonomik olarak tasarlanan ve her generasyonun zevkine hitap eden OXO mutfak aletleri rahatlık ve performansın tüketiciler için vazgeçilmez kriterler olmasını sağladı.
 
O günden bugune, OXO 800 üzerinde yaratıcı ürün ile farklı ülkelerde,  farklı evlerde, farklı bireylerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.  Kurulduğu günden beri Evrensel Tasarım ilkesinden taviz vermeyen OXO’nun, bu anlayış çercevesinde tasarladığı OXO Good Grips serisi sektörün önde gelen uluslararası kuruluşları tarafından bir çok defa ödülle layık görüldü.  Amerika’da lider olan OXO , dünyanın dört bir yanındaki bireylerin günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler üretmeye devam ederken , artık Türkiye’de sizin hayatınızı da kolaylaştırmak için var!
 

28.01.2016

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.